Biežāk uzdotie jautājumi

Radiosētas

Kā izvēlēties piemērotāko radiosētu sunim?

Sīkāk par pareizu radiosētu izvēli lasiet mūsu sagatavotajā bloga ierakstā "Ieteikumi kā izvēlēties radiosētu".

Vai radiosēta darbojas arī ziemā?

Jā. Radiosēta darbojas jebkuros laika apstākļos. Tai netraucē biezā sniega sega, radiosignāls spēj izplatīties cauri sniegam , zemes kārtai, bruģim vai mājas sienai. Ja sasnigusi bieza sniega kārta, iesakām pagriezt platāku radiosignāla joslu ap robežvadu.

Cik daudz elektrības patērē radiosēta lieliem suņiem?

Radiosētas raidītāji, neatkarīgi no modeļa vai vada garuma patērē vienādu enerģijas daudzumu. Ražotājs apgalvo, ka nepieciešamā enerģija ir aptuveni 1w, kas gandrīz neietekmē jūsu elektrības rēķinu.

Vai ir iespējams izmantot ziemas baterijas radiosētas uztvērējā (kakla siksnā)? Parasti pie zemām temperatūrām baterijas ātri zaudē enerģiju.

Pet safe neiesaka lietot "Ziemas baterijas " vai lādējamos akumulatorus sistēmām, kurām tas nav paredzēts. Izmantojot neatbilstošu bateriju, varat sabojāt ierīci un zaudēt garantiju.

Kas jāņem vērā, lietojot radiosētu pērkona negaisa laikā?

Negaisa laikā var rasties elektrības pārslodze, tapēc ieteicams izslēgt radiosētu un atvienot raidītāju no robežvada kontūra. Tādā veidā Jūs pasargāsiet radiosetas raidītāju no neatgriezeniska bojājuma. Elektrības pārslodzes bojājumi neattiecas uz ierīces garantiju, tāpēc iespēju robežās, parūpējieties par savu elektroiekārtu drošību. Sīkāku informāciju par radiosētas bojājumiem un to simptomiem pēc negaisa, lasiet mūsu Jaunumu sadaļā Radiosēta un negaiss.

Kādi faktori var apgrūtināt radiosētas darbību? 

Parasti radiosētas darbības traucējumus var novērot, ja blakus vai radiosētas darbībās zonā atrodas lieli metāliski priekšmeti (metāla angārs, boileris, cisterna), augstsprieguma elektrolīnijas vai zāles pļāvēju roboti. Pastāv vairāki varianti kā risināt un izvairīties no radiosētas darbības traucējumiem:

      1.  – pārvietot radiosētas raidītāju vai vadu vismaz 2 m no metāliskā objekta.
      2.  – samazināt radiosētas darbības diapazonu, 
      3. – šķērsot elektrolīnijas, interneta kabeļus 90o leņķī (perpendikulāri )

Kā notiek radiosētas uzstādīšana? Vai to ir viegli veikt saviem spēkiem?

Radiošetas uzstādīšana ir salīdzinoši vienkārša un atkarīga no izvēlētās radiosētas tipa: radiosētas ar vadu vai bezvadu radiosētas, ierobežojamās teritorijas lieluma, reljefa un klienta vajadzībām. Radiosētas uzstādīšana var aizņemt 1 – 4 stundām. To  var veikt pašu spēkiem, un nav nepieciešamas specifiskas zināšanas. Visus svarīgākos uzstādīšanas norādījumus atradīsiet radiosētas lietošanas instrukcijā.

Vai vienu radiosētu var lietot vienlaikus vairākiem suņiem?

Ar radiosētu, iespējams ierobežot vairākus mājdzīvniekus vienlaikus. Katram mājdzīvniekam jābūt vienāda ražotāja, vienāda tipa radiosētas papildus kakla siksnai. Mājdzīvniekam piemērotākas radiosētas kakla siksnas izvēlē vadieties pēc mājdzīvnieka svara vai , vislabāk iepazīstieties ar mūsu ieteikumiem kā izvēlēties radiosētu. Piemēram: Jūsu mājsaimniecībā ir 2 suņi (vācu aitu suns un dalmācietis) un 1 kaķis. Esat nolēmuši iegādāties radiosētu ar vadu, lai norobežotu teritorijas perimetru, un vienlaicīgi norobežotu atsevišķas puķu dobes no suņu un kaķa postījumiem.  Jūs izvēlaties: Radiosētu Lieliem suņiem , papildus kakla siksnu vidējiem suņiem un papildus kakla siksnu kaķim.

Vai ir iespējams mainīt radiosētas darbības laukumu pēc tās uzstādīšanas?

Visām radiosētām ir iespējams mainīt darbības laukuma izmēru. Bezvadu radiosētām var mainīt  apļveida laukuma diametru (jāņem vērā ražotāja norādīto maksimālo un minimālo laukauma diametru).  Radiosētām ar vadu, iespējams pagarināt vai samazināt izmantotā robežvada garumu, jāņem vērā ražotāja noādīto maksimāli pieļaujamo vada garumu uz 1 raidītāju. Atcerieties, ka veicot jebkādas perimetra izmaiņas teritorijā, ar tām ir jāiepazīstina arī suns, jaunās teritorijas iezīmēšanai, izmantojiet komplektā iekļautos apmācības karodziņus.

Suņu dresūras siksnas

Kas ir suņu dresūras siksnas?

Suņu dresūras siksnas ir ierīces, kas palīdz sunim apgūt un iegaumēt paklausības komandas (blakus, sēdēt,šurp), kā arī palīdz saimniekam apturēt suņa nevēlamo uzvedību (mukšana, nepaklausība, agresijas izrādīšana), atradināt no sliktiem ieradumiem (lekšanas virsū, dzīšanās pakaļ, rakšana, atkritumu ēšana). Vienalicīgi atvieglo suņa un saimnieka komunikāciju pat, ja suns atrodas tālu un nav piesaistīts pavadai.

Un vai tās ir drošas manam sunim?

Visas PetSafe dresūras un apmācības sistēmas ir drošas un nevar kaitēt jūsu sunim. Dresūras siksnu galvenais uzdevums ir piesaistīt suņa uzmanību saimnieka dotajai komandai: skaņas signāla, vibrācijas vai statiskās strāvas izlādes impulsa veidā.

Kā darbojas suņu dresūras siksnas?

Suņu dresūras sistēmas sastāv no divām sastāvdaļām: pults, kas atrodas saimnieka rokā un dresūras kakla siksnas, kas atrodas sunim ap kaklu. Nospiežot pogu dresūras pultī, suns no elektriskās kakla siksnas saņems aktivācijas signālu sakaņas, vibrācijas vai statiskās korekcijas veidā. Savukārt aktivācijas signāla mērķis ir pievērst suņa uzmanību saimnieka dotajai komadai un atvieglot savstarpējo komunikāciju arī lielos attālumos.

Pareiza dresūras siksnu lietošanā, vienmēr tiek izmatota saimnieka balss komanda, kam seko suņa uzmanības pievēršana ar skaņas vai vibrācijas impulsa palīdzību.

Kā izvēlēties labāko suņu dresūras siksnu?

Lai izvēlētos piemērotāko dresūras siksnu sunim, saimniekam jāvadās pēc 3 principiem :

1. Suņa šķirne un svars. Suņa svars ir galvenais izvēles kritērijs, parasti, dresūras sistēmām ir norādīta piemērotākā suņa svara kategorija. Kā arī jāņem vērā suņu šķirnes īpatnības, piemēram, medību šķirņu suņiem, jāizvēlas dresūras sistēmas, ka paredzētas lielākiem suņiem, jo to izturības un jutības slieksnis ir augstāks nekā citu līdzīga svara šķirņu suņiem.

2. Suņa temperaments. Tā pat kā cilvēki, arī suņi ir dažādi un ne vienmēr liels augums, nozīmē drosmi un izturību, mēdz būt jutīgi un bailīgi, kautrīgi “milži”, tā pat kā nešpetni un aktīvi “mazie ķipari”. Saimnieks vislabāk pazīst savu mājdzīvnieku un temperaments norāda par piemērotāko dresūras kakla siksnas stimulācijas veidu un stiprumu.

3. Attālums, kādā vēlaties kontrolēt sava suņa uzvedību un gaitas. Dresūras pultīm ir norādīts maksimālais darbības diapazons 100 m, 300 m, utt. Jāņem vērā, ka norādītais maksimālais darbības attālums ir paredzēts klajā, līdzenā vietā, savukārt mežā un pilsētvidē, šis attālums var samazināties aptuveni par 30% no norādītā maksimālā attāluma.

Vai suņu dresūras siksnas ir ūdensdrošas?

Lielākā daļa dresūras siksnu ir ūdensdrošas vai mitrumizturīgas, taču, pirms iegādes, iesakām pārliecināties, pie pārdevēja vai ražotāja, par konkrēta modeļa ūdens izturības īpašībām.

Pretriešanas kakla siksnas

Pretriešanas kakla siksnas ir ierīces, kas paredzetas, lai novērstu un atturētu suni no pārmērīgas riešanas. Riešana ir normāla suņa emociju izpausme, un to pilnībā novērst nav iespējams. Taču ir situācijas, kad suņa pārmērīgo emociju izpausmi ir grūti kontrolēt vai tā nav iespējama, tad riešanas kontroles sistēmas palīdz sunim saprast, iemācīties un atpazīt situācijas, kad pārmērīga riešana nav vēlama. Pastāv vairāki pretriešanas kakla siksnu veidi, kuri atšķirās ar darbības veidu un efektivitāti: ultraskaņas riešanas kontroles ierīces un kakla siksnas, spreja, jeb pulverizatora pretriešanas kakla siksnas, vibrācijas pretriešanas kakla siksnas un statiskās korekcijas pretriešanas kakla siksnas .

Kā darbojas pretriešanas kakla siksnas?

Pretriešanas kakla siksnu gavelais uzdevums ir novērst suņa uzmanību no pārmērīgas riešanas, radot pārsteiguma momentu(izdalot skaņu, ultraskaņu, vibrāciju sēriju, saspiesta gaisa trūklu) vai nekaitīgu nepatīkamu asociāciju (nekaitīgs statiskās strāvas izlādes impulsu) riešanas laikā.

Vai visas pretriešanas kakla siksnas ir derīgas visiem suņiem?

Izvēloties piemērotāko pretriešanas ierīci, jāņem vērā mājdzīvnieka svars un temperaments. Katrai ierīcei ir norādīts piemerotākais mājdzīvnieka savara diapazons, kā arī jāņem vērā katra suņa individuālās īpašības. Maigākās iedarbības ierīces, tādas kā ultraskaņa un vibrācija būs piemērotas mazo šķirņu suņiem ar jutīgu, kautrīgu dabu.

Cik ilgu laiku prasa, lai siksna sāk iedarboties uz suņa uzvedību?

Parasti lietojot pretriešanas kontroles kakla siksnu, efektu var novērot jau pirmo dienu laikā. Regulāri lietojot kakla siksnu atbilstošās sistuācijās, ar katru lietošanas dienu, ir novērojama suņa pārmērīgās riešanas samazināšanās.

Vai siksna ir jāvelk visu laiku?

Pretriešanas kakla siksnu jalieto tikai tajās sistuācijās, kad pārmērīgā riešana nav vēlama, taču ne ilgāk par 8h diennaktī. Pretriešanas ierīču mērķis ir iemācīt suni atpazīt situācijas, kad parmērīga riešana nav vēlama.

Vai pretriešanas kakla siksnas ir derīgas arī kucēniem?

Pretriešanas ierīces nedrīkst lietot kucēni, kas jaunāki par 6 mēnešiem.

Kāpēc mans suns turpina riet?

Šim jautājumam var būt vairākas atbildes: 

  1. Vai ir izvēlēta piemērota pretriešanas kaklasiksna vai ierīce (ultraskaņas ierīces ir ar vismaigāko iedarbūbu, un to efektivitāte atkarīga no katra mājdzīvnieka dzirdes jutības).
  2. Vai kakla siksna ir aplikta pareizi un pietiekami cieši (kakla siksna jāliek sunim stāvot un brīžos, kad suns krata galvu, kakla siksnas uztvērējs nedrīkst mainīt savu sākotnējo pozīciju)
  3. Pretiešanas kakla siksnas ļauj sunim ierieties 1 reizi 30 sekundēs, ja šajā laika sprīdī riešana neturpinās, kakla siksna atkal iemieg.